APEL O POMOC!

Szanowni Państwo,

zwracamy się z apelem o pomoc do ludzi dobrej woli
chcących wesprzeć naszych podopiecznych 

 

KRS 0000222393

(aby przekazać 1% podopiecznemu kliknij na konkretną osobę
i rozlicz PIT 2016 on-line)

 

Darowizny na ten cel można wpłacać na konto:

Bank Pekao SA O/Zakopane

12 1240 1587 1111 0000 0816 4322

z dopiskiem - IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO

 

Imię, nazwisko podopiecznego. Opis. Zdjęcie
ŚWIERZY ALEKS
Aleks to dwuletni chłopczyk, który choruje na cukrzyce typu 1.
ADAMCZYK DOMINIKA
Dominika choruje na cukrzycę typu 1 od 8 lat przyjmuje insulinę kilka razy dziennie.
ŁĘKAWA MAGDALENA
GEBAUER FRANCISZEK
TYLEK BARTŁOMIEJ
WARCHOŁ PATRYK

DOMIŃSKA AMELIA
Amelia ma 9 lat, choruje na somatotropiową niedoczynność przysadki. Jest pod opieką poradni gastroenterologicznej, genetycznej, okulistycznej, ortodontycznej, nefrologicznej, neurologicznej,endokrynologicznej. Mimo wielu schorzeń i przeciwności jest bardzo wesołą dziewczynką, bardzo dobrze radzi sobie w szkole i świetnie dogaduje się z rówieśnikami. Już 4 lata przyjmuje hormon wzrostu dzięki czemu jej wzrost nie odbiega od rówieśników co dodaje jej pewności siebie.

GOMUŁKA KINGA
Kinga Gomułka cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, ma niedowład rąk i nóg,
nie porusza się samodzielnie. Dziewczynka wymaga stałej opieki. 
W miarę możliwości finansowych rodziny jest regularnie rehabilitowana. Obecnie chodzi do Szkoły Podstawowej we Wróblowej.
W imieniu Kingi i jej rodziców dziękujemy za wsparcie.
HYCNAR BARTOSZ
Bartek ma 22 lata. Jest chory na rdzeniowy zanik mięśni. Od dwóch lat jest osobą leżącą, mimo to jest wspaniałym synem. Nie poddaje się, tym bardziej teraz kiedy pojawiła się nadzieja na lek. Jest studentem na wydziale politologi na AHE w Łodzi.
KASPRZAK ROKSANA
Roksanka od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma hemiparoze spastyczna prawostronna, wodogłowie, padaczkę, niedosłuch i duże problemy ze wzrokiem. Przeszła już kilka operacji a czekają ją jeszcze kolejne - w najbliższym czasie operacja wzroku. Dziewczynka potrzebuje systematycznej i różnorodnej rehabilitacji aby w miarę mogła funkcjonować co wiąże się z ogromnymi kosztami.
KOTULA JAKUB
MARCHUT MATEUSZ
Mateusz od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, które niesie ze sobą szereg różnych współistniejących zaburzeń (neurologicznych- Padaczka, umysłowych i zachowania - Autyzm, upośledzenie narządów wzroku, słuchu, mowy i inne). Mateusz ma też słabą koordynację ruchową, sztywność mięśni co powoduje, że sam nie chodzi a od operacji mięśni w 2014 roku porusza się przy pomocy balkonika. Podstawą jest stała rehabilitacja ale też, jest objęty opieką i leczeniem szeregu poradni specjalistycznych, gdzie przechodzi kontrole i badania w związku z chorobami współistniejącymi np. padaczką, czy okulisty, gdzie planowana jest operacja oka, gdyż wszystkie te zaburzenia skutecznie utrudniają proces rehabilitacji i pogarszają stan zdrowia. Uszkodzenia mózgu są trwałe i nieodwracalne dlatego każdego dnia musimy walczyć o to aby wypracować takie umiejętności, które pozwolą Mateuszowi na jak największą samodzielność teraz i w przyszłości. Dziękujemy za wszelkie wsparcie leczenia i rehabilitacji Mateusza, za wszystkie darowizny i 1%, za dobre słowo i prosimy o pomoc, gdyż dzięki Wam i tej pomocy nadzieja na pierwsze kroki Mateuszka i w miarę możliwości samodzielność nadal się tli. Rodzina Marchut
TOKARSKI IGOR
Igor uległ wypadkowi jako pieszy. Jest On po ciężkim urazie czaszkowo-mózgowym z porażeniem czterokończynowym. Od 5 lat ciężko walczy by wrócić do choćby minimum sprawności i samodzielności. W tej pracy pomaga mu sztab rehabilitantów co niestety wiąże się z ogromnym nakładem finansowym. Samodzielnie rodzina Igora nie jest w stanie pokryć tych kosztów dlatego prosi o wsparcie w postaci 1%.
WRÓBEL ROBERT
ZAJĄC PIOTR
OLA MAMOŃ
Ola od 5 miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA - nieuleczalną chorobę która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. Zawsze prowadzi do niepełnosprawności, a wśród najmłodszych dzieci bardzo często do przedwczesnej śmierci na skutek niewydolności oddechowej. Nasza Ola jest dzieckiem które potrafi czerpać z życia radość i które tą radość potrafi również dawać, jest bardzo towarzyska i inteligentna, niestety choroba nie pozwala jej samodzielnie usiąść ani chodzić. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się, Ola wymaga całodobowej opieki. Poddawana jest również regularnie rehabilitacji. Korzysta ze sprzętu specjalistycznego, który zapewnia jej możliwie najlepszy komfort życia.
KOBYŁECKA AGATA
Agatka w wieku 2 miesięcy przeszła bardzo poważną operację serca, polegającą m. in. na wstawieniu łatki między komorami serca.  W wieku 10 miesięcy u Agatki zdiagnozowano nowotwór złośliwy lewego oka. Nowotwór rozwija się bardzo szybkim tempie, Agatka nie widzi na to oko. W październiku 2016 roku została poddawana chemioterapii ogólnej w CZD w Warszawie, jednak z uwagi na ogromne ryzyko takiego leczenia rodzice podjęli staranie o pozyskanie środków na leczenie w Nowym Jorku, inną metodą. Leczenia Agatki podjął się dr David Abramson, który oszacował koszt leczenia na kwotę 1,4 miliona złotych. Odmienna metoda podania leku minimalizuje ryzyko usunięcia oka, przerzutów, a co istotne, przewiduje także możliwość przyklejania siatkówki celem przywrócenia widzenia. Obecnie Agatka jest po trzech cyklach chemioterapii dotętniczej, nowotwór wyraźnie się osłabił, powraca widzenie w oczku (szacowne na 25%). Ponieważ leczenie nie jest zakończone, a po nim przewiduje się kontrole, co wiąże się z ogromnymi kosztami przelotu, zmuszeni jesteśmy pozyskać środki zabezpieczające właśnie to dalsze leczenie i kontorle

ODZIEMEK ALICJA

Dziewczynka ma przepuklinę oponowo-rdzeniowa, wadę serca, porażenie kończych dolnych.

HULBÓJ JOANNA

Dziewczynka choruje na hipoplazję nerek.

RAMS JULIA
Julia od grudnia 2012r choruje na cukrzycę typu 1. Julia środki z 1% chciałaby przeznaczyć na zakup urządzenia FreeStyle Libre -system umożliwiający monitorowanie stężenia glukozy bez dodatkowego kłucia.
MICHALSKI MARCIN
KUCZYŃSKI MAREK
CITKOWSKI MICHAŁ
Michał urodził się 17 marca 1992 roku z sydromem Goldenhara, jest to niedorozwój połowy twarzy i skolioza kręgosłupa. Jest też upośledzony umysłowo i nie mówi. W związku ze zwyrodnieniami powstałymi na kręgosłupie odczuwa On bardzo silne bóle pleców. Rodzice pragną uzbierać fundusze na sprzęt do elektromasażu, żeby ulżyć w cierpieniu swojemu dziecku.
TOWPIK MICHAŁ
Michał Towpik z Kuźnicy Czarnkowskiej walczy o normalne życie. Po wypadku, w którym zginął jego przyjaciel, a on sam został uwięziony na wózku inwalidzkim przechodzi intensywną rehabilitację Michał przez trzy miesiące leżał w śpiączce. Od chwili przebudzenia nastolatek nieustannie ćwiczy co przynosi efekty. Michał musiał porzucić wszystkie swoje dotychczasowe plany i marzenia, ale nie poddaje się. Potrzebna jest długa i intensywna rehabilitacja aby Michał wrócił do normalnego życia a jej koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny.
KASPRZYK SYLWIA
Sylwia urodziła się 20.09.1998r w Krynicy Zdroju. Dziewczynka od urodzenia ma upośledzenie umysłowe umiarkowane, nadpobudliwość i padaczkę. Obecnie zaczynają się również problemy z tarczycą i chodzeniem, poruszaniem - dziewczynka szybko się męczy.
MUSIAŁ WIKTORIA
Wiktoria cierpi na autyzm dziecięcy, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, cechy dysmorfii twarzowo-czaszkowej, zespół Klippel-Faila, opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową, uogólnione obniżenie napięcia mięśniowego, hiponie, zespół niezgrabności ruchowej, koślawość kolan i stóp, przerosty kolan, wadę postawy oraz skoliozę.
LASZKIEWICZ ANETA Dziewczynka cierpi na porażenie mózgowe, encefalopatię, padaczkę i niedowład czterokończynowy.
PIERZ ALICJA  
BIELAMOWICZ BERNADETTA  
ŁUKASZCZYK AMANDA  
STAŃDO JUSTYNA  
BARNAŚ DANIELA  
BARNAŚ ŁUKASZ  
BARNAŚ KAMILA  
SZPAK KAROLINA  
KRZYSIAK ZUZANNA  
KRZYSIAK LAURA  
ZAWADOWICZ WIKTORIA  
ZAWADOWICZ WOJCIECH  
KASPRZYK JULIA  
KASPRZYK DAWID  
KASPRZYK KACPER  
PIERZOWICZ PAWEŁ
HULBÓJ WERONIKA

Dziewczynka choruje na hipoplazję nerek.

RESSEL HANNA  
MISIASZEK TOMASZ
Tomasz urodził się z przepukliną oponową-rdzeniową. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych. Chodzi ale wymaga rehabilitacji oraz zaopatrzenia ortopedycznego oraz wizyt u specjalistów.
 
MIKUŚ MIKOŁAJ  
MACIUSZCZAK MAREK  
HYZIAK KRYSTIAN  
ELŻANOWSKA NATALIA  
CZECH DOMINIKA  
RABJASZ DAWID  
KANTOR GABRIELA
KANTOR FILIP
Filipek i Gabrysia są rodzeństwem. Urodzili się jako zdrowe dzieci, lecz w 5 roku życia zarówno Filip jak i Gabrysia zachorowali na cukrzyce typu1. Jest to choroba nieuleczalna, która wymaga dużej dyscypliny. Dzieci muszą badać cukier (poprzez nakłucie paluszka) ok.10 razy na dobę. Są leczone osobistymi pompami insulinowymi. Terapia pompowa w połączeniu z ciągłym monitoringiem glikemii, który znacznie ograniczy ilość nakłuć paluszków przynosi dobre efekty lecznicze oraz poprawi komfort życia dzieci. Niestety leczenie to wymaga dużych nakładów finansowych ze strony rodziców. Dzięki pieniążkom z 1% przekazanemu na leczenie Filipka i Gabrysi możemy sobie pozwolić na nowoczesną terapię.

GUZIAK MAGDALENA  
DUDZIŃSKI SZYMON  

 

Dziękujemy serdecznie za okazane zrozumienie
i pomoc!