WYJAZDU SCHOLI ORAZ LSO Z GDAŃSKA SOBIESZEWA DO KRYNICY

W czasie ferii zimowych 2020 dzieci z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku Sobieszewie zaangażowane w grupach parafialnych czyli dziewczęta śpiewające w Scholii oraz chłopcy z Liturgicznej Służby Ołtarza wraz ze swoimi opiekunami oraz kapłanami wyjechali na tydzień do Krynicy Zdroju. Miejscem naszego zakwaterowania był Dom Wypoczynkowy Parafii Wniebowzięcia NMP. Wygodne pokoje kilkuosobowe oraz smaczne posiłki dobrane dla dzieci tworzyły świetny klimat.

 

Wyjazd ten był połączeniem odpoczynku na śniegu (jazda na nartach oraz łyżwach) i formacji duchowej (codzienna modlitwa, śpiew oraz konferencje). Wielką radością jest fakt, że 1/3 dzieci pierwszy raz jeździła na nartach i po kilku dniach pod okiem instruktorów nabyła ta nową umiejętność. Nawiązały się nowe relacje pomiędzy dziećmi a pobyt ten pokazał, że dobrze przygotowany i atrakcyjny plan pobytu na śniegu oraz wspólnych gier i zabaw - zastąpi świat multimediów, bez którego niektóre dzieci nie widzą życia.

 

Pobyt przeżyliśmy bez kłopotów zdrowotnych, odpoczęliśmy by z większą siłą wrócić do szkół oraz jeszcze bardziej zaangażować się w życie parafii. Bardzo dziękujemy Funduszowi Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej Saletyńskiej za okazaną nam pomoc finansową bo wyjazd ten nie byłby możliwy bez Waszego wsparcia. Bóg zapłać!