Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej...!

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej.

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań w dniach 30 maja – 1 czerwca zorganizowało: Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej.

Rozgrywki odbywały się w malowniczo położonym Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Rybakach, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Celem turnieju nie tylko była rywalizacja sportowa. Organizatorzy chcą, by jego uczestnicy odkrywali sport jako sposób na kształtowanie swojej osobowości, by uczyli się zarówno zdobywać sukcesy, jak i odnosić porażki. Celem tych zawodów jest także integracja młodych ludzi z różnych stron Polski i Europy.

Do udziału w zawodach zgłosiło się jedenaście drużyn. Dziewięć wystawiły saletyńskie parafie z Polski: Dębowiec, Gdańsk-Sobieszewo, Kuźnica Czarnkowska, Łętowe, Mrągowo, Olsztyn, Rzeszów, Trzcianka i Warszawa. Parafie zagraniczne były reprezentowane przez ekipy z Anglii i Czech. Zawodnicy rozegrali turniej w trzech kategoriach wiekowych: młodszej (klasy I-III szkoły podstawowej), średniej (od klasy IV szkoły podstawowej do I gimnazjum) i starszej (od klasy II gimnazjum). W zawodach wzieło udział ponad 150 zawodników.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objął pierwszoligowy Olsztyński Klub Sportowy Stomil Olsztyn. Uczestniczący w turnieju ministranci i lektorzy mogli osobiściespotkać się z zawodnikami, których znają z ekranu telewizora bądź trybuny piłkarskiej.

Patronami medialnymi turnieju byli tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny, dwumiesięcznik„La Salette – Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”, serwis www.saletyni.pl oraz parafialne strony internetowe.

W organizacji zawodów pomogli: Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette oraz firma „R-GOL football center”.

 

ks. Karol Tomczak MS