Wolontariusze Funduszu na Mazurach...!

Mrągowo, 27 czerwca – 3 lipca 2014!
W piątek 27 czerwca, tuż po zakończeniu roku szkolnego i akademickiego, z różnych zakątków Polski wyjechaliśmy na wypoczynek do Mrągowa, zorganizowany przez Saletyński Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Matki Bożej z La Salette.
Pierwszy dzień rozpoczęliśmy pieszą wycieczką brzegiem jeziora Czos. Zwiedziliśmy Amfiteatr, gdzie corocznie odbywają się koncerty, pokazy oraz Mrągowska Noc Kabaretowa i inne. Aktywnie spędzaliśmy czas grając w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę nożną. Wieczorami gromadziliśmy się na wspólnym Apelu Jasnogórskim oraz grach integracyjnych. Drużyny „Dzikich Kotów” i „Drapieżnych Sokołów” na długo zapamiętają hasła z kalambur i taboo.
W kolejnych dniach nie zabrakło przygód. Zwiedziliśmy Wilczy Szaniec – siedzibę Adolfa Hitlera z czasów II Wojny Światowej. Odbyliśmy przejażdżkę wozem bojowym. Las, przez który jechaliśmy oddawał rzeczywisty klimat tamtych czasów.
Kolejnym punktem zwiedzania było Sanktuarium w Świętej Lipce – tam wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego.
Następnie zwiedziliśmy stadninę koni w  Kętrzynie i piękne jezioro w Mikołajkach.
Wspólnie uczestniczyliśmy w codziennej Mszy Świętej, co nadawało duchowy sens naszemu spotkaniu. Ks. Jerzy Makul - Dyrektor Funduszu, głosił pouczające kazania o ludzkiej egzystencji, o trudnościach jakie czyhają na młodego człowieka w codziennym życiu. Każdy z nas brał czynny udział w Eucharystii poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiewaniu psalmów, modlitwy wiernych.
Pobyt zakończyliśmy urokliwym rejsem po jeziorze Czos.
Młodzież dziękuje nie tylko organizatorom, ale również dobrodziejom, którzy wspierają Fundusz od wielu lat i umożliwiają w ten sposób w tego typu spotkaniach.

Edzia i Anita