"Wesołe Nutki" na Wakacjach!

WYPOCZYNEK-FORMACJA SCHOLI „WESOŁE NUTKI”
Z PARAFII MB SALETYŃSKIEJ Z RZESZOWA
GDAŃSK SOBIESZEWO 01-08.07.2012 r.

 

Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im Matki Bożej z La Salette dofinansował:
Tegoroczny wypoczynek scholi „Wesołe Nutki” z parafii Matki Bożej Saletyńskiej z Rzeszowa, miejscem pobytu była wyspa sobieszewska. Dziewczynki zostały zakwaterowane w domu pielgrzyma „Max i Melania” ,znajdującego się na terenie parafii  Misjonarzy  Saletynów w Sobieszewie. Nad bezpieczeństwem uczestniczek czuwała grupa animatorów, pani pielęgniarka oraz ks. Grzegorz Syska MS.
W drodze do Gdańska, dziewczynki miały okazję zobaczyć warszawską starówkę, plac Piłsudskiego, pałac prezydencki, a także stadion, na którym rozgrywano mecze Euro 2012. Na miejscu dzieci poznawały uroki wyspy i okolic. Pogodne dni, których było w przewadze, spędzały na dużej i czystej plaży, gdzie pod opieką wychowawców i czujnym okiem ratowników WOPR, korzystały z kąpieli morskich, jak również brały udział w różnych konkursach, min. rzeźby z piasku, czy na najładniejszą muszelkę. W ramach zwiadu terenowego, miały możliwość podziwiania osobliwości znajdujących się na terenie rezerwatu „Ptasi Raj”, leżącego na wyspie sobieszewskiej. Zostały także zorganizowane dwie wycieczki: do Malborka (zwiedzanie zamku krzyżackiego), oraz do Słowińskiego Parku Narodowego (rejs statkiem po jeziorze Łebsko, spacer ruchomymi wydmami). W trakcie pobytu, przeprowadzono dla dzieci wiele konkursów, gier i zabaw, min. „Bitwa na głosy”, „Tombola”, a także konkurs wiedzy o zamku w Malborku.
Oprócz wypoczynku, pobyt  przy sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie, był zarówno dla dzieci jak i animatorów, czasem formacji duchowej. Obejmowała ona: codzienną Eucharystię, wspólną modlitwę poranną i wieczorną, a także spotkania w grupach. Każdego dnia dzieci poznawały postaci biblijne, a także pogłębiały swoją wiedzę na temat objawienia Maryi w La Salette.
 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania dzieciom wypoczynku, niech Pan Bóg szczodrze błogosławi!

W imieniu orgnizatora:

p. Grzegorz Izowit