"Wesołe Nutki..."

W dniu 9 lutego 2013 roku, schola „Wesołe Nutki”, działająca przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, wyruszyła autokarem na ferie zimowe do miejscowości Wybrzeże koło Dubiecka. Grupa licząca 42 scholanki, wraz z księdzem, kadrą animatorów i pielęgniarką zamieszkała w ośrodku „Nadzieja” należącym do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Wyjazd miał charakter nie tylko wypoczynkowy ale również formacyjny.

       Po zakwaterowaniu i obiedzie, wybraliśmy się na krótki spacer po okolicy. Pomimo niewielkiej ilości śniegu, znaleźliśmy odpowiednią górkę z której można było zjeżdżać na sankach, jabłuszkach i talerzach. Po powrocie do ośrodka czekały na dziewczynki gry i zabawy integracyjne.

       Drugiego dnia, zaraz po modlitwie porannej i śniadaniu, uczestniczyliśmy w kursie ewangelizacyjnym „Zacheusz”, przeprowadzonym przez ekipę  Szkoły Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza. Jego celem było rozbudzenie pragnienia uczestniczek do osobistego spotkania z Chrystusem i uświadomienie im, że Bóg naprawdę chce zamieszkać w ich sercu. Uczestniczki zostały podzielone na dwie grupy: młodszą i starszą. Kurs zakończył się Mszą Świętą i przyjęciem Chrystusa jako Króla mojego życia.

       Trzeci dzień naszego pobytu spędzony był przede wszystkim na dobrej zabawie. Po obiedzie, dziewczynki miały za zadanie zaprezentować swój pokój w konwencji konkretnego kraju lub kultury, np. Eskimosów. Stałym punktem programu było oczywiście wyjście na sanki. Natomiast wieczorem, zagraliśmy w „tombolę”, grę która tradycyjnie budzi w scholankach wiele emocji. Jednak najważniejszą chwilą tego dnia (jak i pozostałych dni wspólnego wypoczynku), było spotkanie z Jezusem Chrystusem we Mszy Świętej. 

       Ostatni dzień naszych ferii, przeznaczony był głównie na rozstrzygnięcie konkursów (min. czystości, na najdłuższy zjazd na sankach, prezentacji pokoju). Nie mogło zabraknąć również Mszy Świętej, w czasie której wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali indywidualne błogosławieństwo. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

       Dziękujemy Dobroczyńcom dzięki którym dzieci z rodzin ubogich mogły uczestniczyć w wyjeździe.