Okiem stypendysty - Lekcja dziennikartswa w Toruniu...

W dniach 15-17 lutego 2013r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, odbyła się piąta edycja warsztatów dla młodzieży pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”

Najwspanialszym wspomnieniem dla uczestników warsztatów dziennikarskich w Toruniu będą potyczki z wszechobecną kamerą i ogromem medialnych informacji, czyhających na każdym kroku na młodzież przebywającą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Co najwspanialsze w naszej wyprawie? Przemierzywszy pół Polski dotarliśmy do cudownego, zapierającego dech w piersiach miasteczka Kopernika, by móc stawić czoła wykładowcom uczelni sprawującym pieczę nad wypełnianiem naszych zgłodniałych wiedzy umysłów informacjami obejmującymi szeroko rozumiany zakres dziennikarstwa. Trzydniowa batalia toczona przez uczestników warsztatów przebiegała całkiem pomyślnie. Pozytywnie wspominamy zajęcia z panem operującym nieokiełznaną machiną, jaką była wielofunkcyjna kamera, warsztaty o wrogim aspekcie reklam, które manipulują biernymi widzami, zasiadającymi niewinnie w cieplutkim fotelu przed ekranem 40 calowej plazmy firmy LG, czy SAMSUNG, oraz wykłady o prawowitym sprawowaniu funkcji dziennikarza.

Trudno zapomnieć o spotkaniu z ojcem Rydzykiem,  który wpajał nam, jak należy postępować, aby nie zostać niepostrzeżenie zmanipulowanym. Niezapomniane wrażenie zrobiła na nas masowa audycja na żywo w Radio Maryja, w której wspominano o walentynkach, miłości i nieustannie pobrzmiewały słowa piosenki "Jezus, Jezus, jeee... Drogą, prawdą, życiem! Jezus, Jezus..."

Słowem, działo się tyle... że trudno byłoby w szkolnym tornistrze zmieścić nasze doświadczenia.

W warsztatach dziennikarskich w Toruniu uczestniczyli: stpendyści i wolontariusze FPDiM im. Matki Bożej z La Salette.

tekst: Beata Szczurek - stypendystka

fot. z www.wsksim.edu.pl ("Przygoda z Mediami")