MICHAYLAND!

MICHAYLAND to plenerowa impreza dla dzieci, organizowana corocznie przez Zgromadzenie Sióstr Michalitek z okazji Dnia Dziecka. Składa się zarówno z części modlitewnej, jak i rekreacyjnej. Przyciąga dzieci wieloma atrakcyjnymi formami zabaw i konkursów, w związku z czym z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 4 tysiące dzieci
MICHAYLAND 2012 pod hasłem - „Tu stworzył dom”, uczestnicy przeżywali w klimacie jubileuszowych obchodów 100-lecia śmierci bł. Bronisława Markiewicza - wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży, twórcy zakładów wychowawczych, szkół i warsztatów zawodowych, założyciela zgromadzeń michalickich, kapłana oddanego całym sercem dzieciom, zwłaszcza sierocym i ubogim.
Jak co roku w trakcie spotkania czekały na dzieci różne atrakcje: pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, ściana wspinaczkowa, pokazy cyrkowe, zawody sportowe, różnego rodzaju dmuchawce, przejażdżki konne itd. Po raz pierwszy dzieci mogły także „zwiedzać” Miejsce Piastowe, podróżując specjalną „ciuchcią”. Każde dziecko wyjeżdżając z MICHAYLANDU, z „domu Ojca Bronisława”, otrzymało symboliczny „koszyk  malin”. Ten upominek nawiązywał do wydarzenia z życia bł. ks. Bronisława oraz jego  metod wychowawczych opartych na życzliwości i akceptacji każdego młodego człowieka, sprawiającego nawet nieraz wiele trudności.
Duży wybór zabaw, jak też posiłek i napoje dla dzieci, to zasługa licznych osób i instytucji wspierających MICHAYLAND organizacyjnie i finansowo. Są to m.in. Zgromadzenia Księży Michalitów, Urząd Gminy Miejsce Piastowe i tutejszy GOK oraz Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży, a także Policja, Straż Pożarna, GOPR, trzy Szkoły Ponadgimnazjalne. 

 


 

Zapraszamy na: www.michalitki.pl