Międzynarodowe Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu...

W imieniu organizatorów Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu pragnę wyrazić wdzięczność Funduszowi Pomocy Dzieciom i Młodzieży za pomoc w organizacji naszej inicjatywy.
Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette od kilku lat pomaga finansowo młodzieży w uczestnictwie w Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych w Dębowcu. Bez tej pomocy  - czas przerwy letniej dla wielu młodych byłby tzw. „smutnymi wakacjami”. Potwierdzeniem tego są świadectwa zamieszczone na naszej stronie www.spotkania.saletyni.pl.

Nasze 6 dniowe wakacyjne spotkanie od 27 lat gromadzi młodzież z Polski oraz Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Słowacji, Czech i Belgii. W programie spotkania jest czas na modlitwę, koncerty z dobrą muzyką i ciekawym przesłaniem, „workshopy” oraz spotkania w grupach dyskusyjnych tak by dzielić się swoim młodym życiem, przemyśleniami i marzeniami. Wielu młodych otrzymuje tu w Dębowcu odpowiedź na trudne pytania dotyczące wyborów życiowych, założenia rodziny a także trudności i zagrożeń które mogą spotkać w dorosłym życiu. Nawiązuję się też tutaj nowe przyjaźnie, które trwają nieraz przez wiele lat.
Dodam że Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych jest obecnie największym w Polsce tygodniowym wakacyjnym spotkaniem młodzieży organizowanym przez zakony oraz diecezje.

Dziękując za otrzymywane od kilku lat wsparcie i licząc na dalszą współpracę serdecznie pozdrawiam ks. Maciej Kucharzyk – organizator Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych.