Maciejki...

Zimowisko w Kuraszkowie.

 

W dniach 31.01- 4.02.2013 dzieci i młodzież ze Świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej „MACIEJKI”, funkcjonującej przy klasztorze Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy przebywały na zimowisku w Kuraszkowie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Dworek”.

Pogoda raczej nie przypominała zimy, ale często świeciło słońce i dzieci mogły  spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. W pierwszym dniu odbyła się Wyprawa Odkrywców i dzieciom udało się znaleźć skarb, miały też okazję poznać okolice. Po południu zorganizowany był turniej piłki nożnej i innych zawodów sportowych - okazało się, że nasze dziewczynki grają w „nogę” wcale nie gorzej niż chłopcy.

Wieczór spędziliśmy przy muzyce - wszyscy dobrze bawili się na dyskotece.

W sobotę była wycieczka do Wrocławia, gdzie dzieci uczestniczyły w seansie kinowym „Ralph Demolka” - to film uczący o wartości przyjaźni i pomocy słabszym, potem zjedliśmy pizzę w Pizza Hut, zrobiliśmy drobne zakupy w „Koronie” i wróciliśmy do Kuraszkowa. Było to Święto Matki Bożej Gromnicznej, więc wieczorem przyjechał do nas ks. Sebastian Bratek SDS i odprawił nam naszą wspólnotową Mszę św. i spędził z nami wieczór.

W pozostałe dni były organizowane różne zabawy integracyjne, rekreacyjne, a także quizy wiedzy z różnych dziedzin: wiedzy religijnej, liturgiczny, ekumeniczny, o Janie Pawle II, Maryjny, geograficzny, historyczny i ekologiczny. Wielką radość sprawiły dzieciom nagrody i satysfakcja, że „wiemy więcej”.

Były też zorganizowane zajęcia dla młodzieży na temat wartości, realizacji w życiu celów i marzeń, a dla młodszych dzieci konkurs plastyczny.

W niedzielę po południu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski - były bardzo dobre i wszyscy przy ognisku nieźle się bawili - były znowu wspólne zabawy, takie jak: tunel, zamki i księżniczki itd.

Codzienne też odbywały się wspólne modlitwy poranne, wieczorne, połączone z Apelem Jasnogórskim, odśpiewywanym po łacinie-co jest już naszą tradycją, a także modlitwy przed i po posiłkach.

Chociaż pogoda nie dopisała - nie było śniegu i nie można było pojeździć na nartach, wszyscy wrócili do Trzebnicy bardzo zadowoleni i wypoczęci i żałowali, że mogliśmy być tam tak krótko.

Bardzo dziękujemy dobroczyńcom Funduszu, dzięki którym zimowisko mogło się odbyć.

 

zapraszamy na http://www.boromeuszki.pl/maciejki.html

                  s. Macieja