GROSIK DO GROSIKA

GROSIK DO GROSIKA – właśnie pod taką nazwą rozpoczyna się nowa akcja charytatywna zorganizowana przez Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette. W ciągu kilku najbliższych miesięcy mysłowickie parafie oraz szkoły będą miejscem wielkiej zbiórki monet o nominałach od 1gr do 5zł. To wszystko aby pomóc małej Oleńce, która od 5 miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA – nieuleczalną chorobę, która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. Ola jest dzieckiem, które potrafi czerpać z życia radość i które tą radość potrafi również dawać, jest bardzo towarzyska i inteligentna. Niestety choroba nie pozwala Jej samodzielnie chodzić ani usiąść. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się, Ola wymaga całodobowej opieki. Poddawana jest również regularnie rehabilitacji. Korzysta ze specjalistycznego sprzętu, który zapewni Jej możliwie najlepszy komfort życia.

Nie bądźmy obojętni na Jej cierpienie. Dorzuć grosik a uzbiera się stosik – właśnie taka idea przyświeca tej akcji. Małe sumy pieniędzy zgromadzone w jednym miejscu pozwolą stworzyć kapitał dzięki, któremu Ola będzie mogła swobodnie korzystać z rehabilitacji i potrzebnego sprzętu.

Jeżeli chciałbyś aby zbiórka odbyła się również w Twoim miejscu pracy, szkole czy wśród znajomych prosimy o kontakt mailowy na adres fundusz@saletyni.pl.