Dębowiec: Habemus Basilicam!

Ponad dwadzieścia tysięcy pielgrzymów z całej Polski i zagranicy uczestniczyło dnia 20 maja 2012 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła w uroczystościach nadania tytułu bazyliki mniejszej tutejszemu kościołowi sanktuaryjnemu. To druga na świecie, po Sanktuarium Matki Bożej w La Salette, świątynia z takim tytułem.

 

 

Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski wraz bp. Kazimierzem Górnym, ordynariuszem diecezji rzeszowskiej i bp. Edwardem Białogłowskim. W uroczystościach uczestniczył przełożony generalny zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów z Rzymu – ks. Silvano Marisa MS, a także prowincjał Polskiej Prowincji – ks. Andrzej Zagórski MS oraz ponad siedemdziesięciu kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

W darach ofiarnych podopieczni i wolontariusze Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette, przekazali:
- Krzyż Kawalerski orderu odrodzenia Polski przyznany przez ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za niesienie ofiarnej pomocy drugiemu człowiekowi,
- przynieśli również sprawozdanie z dotychczasowej działalności Funduszu, który od ponad 13 lat przychodzi z pomocą potrzebującym.